Soome pärimuslik teraapiline ravimassaaž

Soome pärimuslik teraapiline ravimassaaž on Vana Soome kogu keha teraapia, kus lisaks massaažile tehakse veel ka  pehmeid ja turvalisi kehaga kaasa liigutamisi, milles kasutatakse  keha loomulikku liikumist.

Massaažis lähtutakse sellest, et  inimene on funktsionaalne ja anatoomiline tervik ning teda püütakse aidata alati täies ulatuses st. kogu keha, kui ühtset tervikut.  Eesmärgiks seatakse   keha tasakaalu viimine, milles lähtutakse  probleemi algpõhjusest.  Seega teraapia algul püütakse välja selgitada probleemi tekitaja. Seejärel pannakse paika tugialustalad: taastatakse liigeste, lihaste ja sidekudede liikuvus, pehmendatakse võimalikke armkudesid ja vabastatakse närviteid kinnipitsumistest.

Keha käsitlemise põhimõte  on: nahapinnalt sügavamale, suuremalt väiksemale, lihastest luudeni.

Pärimuslikus teraapilises ravimassaažis on saadud häid ravitulemusi  järgmiste probleemide korral: 

Pea piirkond: migreen, pinge peavalud, mälumisprobleemid, näovalud, nägemishäired

Kaela ja õlapiirkond: lihaspinged, lülide väärasendid, peapööritus, peavalud

Ülajäsemete valuseisundid: õlavalu, “jäätunud õlg”, “arvutihiire käsi”, “tennise- ja golfi küünarnukk”, randmepiirkonna pitsumisseisundid.

Ülaselja valuseisundid: lülide väärasendid ja nendest põhjustatud elundite talitluse häired nagu hingeldamine,  terav valu rinnas (mida ei põhjusta süda), vildakselgsus ehk  skolioos (eriti lastel ja noortel)

Kõhupiirkonna vaevused: seedetalitluse probleemid, erinevad valuseisundid. 

Alaselja vaevused: valuseisundid nimme- ja ristluupiirkonnas, ishias.